ISA YP-Tibhar Cup International TT Championships 2018
-- Tournament Results --

ISA YP-Tibhar Cup International TT Championships 2018 - Girls 12 and Under

Group 01 1 2 3 4 5 Points Rank
1 (4)  Lim Kai Xin 0:2 0:2 2:1 0:2 5 4
2 (3)  Tey Yu Qian Rhiannon 2:0 0:2 2:0 0:2 6 3
3 (1)  Kheith Rhynne Baldemoro Cruz 2:0 2:0 2:0 2:0 8 1
4 (5)  Chloe Chew Jia En 1:2 0:2 0:2 0:2 4 5
5 (2)  Jin Han Rui Yan 2:0 2:0 0:2 2:0 7 2

Group 02 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Tan Chen Ying 2:1 1:2 2:1 5 2
2 (4)  Teyu Jia en sofia 1:2 0:2 0:2 3 4
3 (1)  Eudora Lee 2:1 2:0 2:0 6 1
4 (3)  Too Ying Xin 1:2 2:0 0:2 4 3

Group 03 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Leow Yu Kar 2:1 2:0 2:0 6 1
2 (2)  Chan Jing You 1:2 2:0 2:0 5 2
3 (4)  Sun Ronglu 0:2 0:2 0:2 3 4
4 (3)  Tey Yu Xin Richelle 0:2 0:2 2:0 4 3

Group 04 1 2 3 4 Points Rank
1 (4)  Sie Lay Yin 0:2 0:2 0:2 3 4
2 (3)  Sun Ziwen 2:0 0:2 0:2 4 3
3 (2)  Chan Jing Fei 2:0 2:0 0:2 5 2
4 (1)  Chan Lu Wen 2:0 2:0 2:0 6 1

Group 05 1 2 3 4 5 Points Rank
1 (4)  Chee Lok Yee Nicole 0:2 1:2 2:0 0:2 5 4
2 (2)  Tricia Ho Li Ann 2:0 2:0 2:0 1:2 7 2
3 (3)  Eee Jia Jia 2:1 0:2 2:1 0:2 6 3
4 (5)  Callista Wong 0:2 0:2 1:2 0:2 4 5
5 (1)  Yang Fu Ming 2:0 2:1 2:0 2:0 8 1

P# Team P# Team P# Team
1 (1) Kheith Rhynne Baldemoro Cruz 9 (9) Jin Han Rui Yan 17 (11) Callista Wong
2 (2) Chan Lu Wen 10 (9) Yang Fu Ming 18 (11) Chloe Chew Jia En
3 (3) Chan Jing Fei 11 (11) Sie Lay Yin 19 (11) Chee Lok Yee Nicole
4 (3) Eudora Lee 12 (11) Sun Ronglu 20 (11) Lim Kai Xin
5 (5) Chan Jing You 13 (11) Teyu Jia en sofia 21 (11) Eee Jia Jia
6 (5) Tan Chen Ying 14 (11) Sun Ziwen 22 (11) Tey Yu Qian Rhiannon
7 (5) Leow Yu Kar 15 (11) Tey Yu Xin Richelle
8 (5) Tricia Ho Li Ann 16 (11) Too Ying Xin



 
1.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
     
  (0:0)  
2.[BYE]
 
3.[BYE]
 
     
  (0:0)  
4.Tan Chen Ying
 
5.Yang Fu Ming
 
06-17   @09:30  
T5  (1:3)  
6.Chan Jing Fei
 
7.[BYE]
 
     
  (0:0)  
8.Leow Yu Kar
 
9.Chan Lu Wen
 
     
  (0:0)  
10.[BYE]
 
11.Chan Jing You
 
06-17   @09:30  
T6  (3:2)  
12.Jin Han Rui Yan
 
13.Tricia Ho Li Ann
 
     
  (0:0)  
14.[BYE]
 
15.[BYE]
 
     
  (0:0)  
16.Eudora Lee
 
 
 
1.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
 
06-17   @11:30  
T5  (w/o)  
 
2.Tan Chen Ying
 
 
 
 
 
3.Chan Jing Fei
 
 
06-17   @11:30  
T6  (3:0)  
 
4.Leow Yu Kar
 
 
 
 
 
5.Chan Lu Wen
 
 
06-17   @11:30  
T7  (3:0)  
 
6.Chan Jing You
 
 
 
 
 
7.Tricia Ho Li Ann
 
 
06-17   @11:30  
T8  (2:3)  
 
8.Eudora Lee
 
 
 
 
 
 
1.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
 
 
 
 
06-17   @14:00  
T3  (3:0)  
 
 
 
 
2.Chan Jing Fei
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.Chan Lu Wen
 
 
 
 
 
06-17   @14:00  
T4  (3:0)  
 
 
 
 
4.Eudora Lee
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @15:30  
T2  (3:1)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Chan Lu Wen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
2.Chan Lu Wen





ISA YP-Tibhar Cup International TT Championships 2018 - Girls 15 and Under

Group 01 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Chloe Tan Yong Han 2:0 0:2 2:0 5 2
2 (3)  Jade Ng 0:2 1:2 2:0 4 3
3 (1)  Chai Hui Min 2:0 2:1 2:0 6 1
4 (4)  Teyu Jia en sofia 0:2 0:2 0:2 3 4

Group 02 1 2 3 4 5 Points Rank
1 (2)  Marianne Wang Yining 2:1 2:0 1:2 2:0 7 2
2 (3)  Chan Jing Fei 1:2 2:1 0:2 2:1 6 3
3 (5)  Tan Chen Ying 0:2 1:2 0:2 1:2 4 5
4 (1)  Kheith Rhynne Baldemoro Cruz 2:1 2:0 2:0 2:0 8 1
5 (4)  Laurel Chay 0:2 1:2 2:1 0:2 5 4

Group 03 1 2 3 4 5 Points Rank
1 (1)  Zennieve Tan Shiqi 2:1 2:0 2:0 2:0 8 1
2 (2)  Too Ying Xin 1:2 2:0 2:0 2:0 7 2
3 (5)  Wong Wen Jing Vindy 0:2 0:2 0:2 0:2 4 5
4 (4)  Chew Kuo Ching 0:2 0:2 2:0 0:2 5 4
5 (3)  Kam Fang Yu 0:2 0:2 2:0 2:0 6 3

P# Team P# Team P# Team
1 (1) Kheith Rhynne Baldemoro Cruz 6 (5) Too Ying Xin 11 (7) Chew Kuo Ching
2 (2) Marianne Wang Yining 7 (7) Teyu Jia en sofia 12 (7) Laurel Chay
3 (3) Chai Hui Min 8 (7) Jade Ng 13 (7) Chan Jing Fei
4 (3) Zennieve Tan Shiqi 9 (7) Tan Chen Ying 14 (7) Kam Fang Yu
5 (5) Chloe Tan Yong Han 10 (7) Wong Wen Jing Vindy



 
1.Chai Hui Min
 
     
  (0:0)  
2.[BYE]
 
3.Too Ying Xin
 
06-17   @12:00  
T5  (0:3)  
4.Marianne Wang Yining
 
5.Zennieve Tan Shiqi
 
06-17   @12:00  
T6  (3:2)  
6.Chloe Tan Yong Han
 
7.[BYE]
 
     
  (0:0)  
8.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
 
 
1.Chai Hui Min
 
 
06-17   @14:30  
T3  (0:3)  
 
2.Marianne Wang Yining
 
 
 
 
 
3.Zennieve Tan Shiqi
 
 
06-17   @14:30  
T4  (1:3)  
 
4.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
 
 
 
 
 
1.Marianne Wang Yining
 
 
 
 
 
06-17   @16:00  
T2  (0:3)  
 
 
 
 
2.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Kheith Rhynne Baldemoro Cruz
2.Marianne Wang Yining





ISA YP-Tibhar Cup International TT Championships 2018 - Boys 12 and Under

Group 01 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Li Zi Mu 2:1 0:2 2:0 5 2
2 (3)  Liu Yancheng 1:2 0:2 2:1 4 3
3 (1)  Ryan Er Jin Heng 2:0 2:0 2:0 6 1
4 (4)  Bu Kee Han 0:2 1:2 0:2 3 4

Group 02 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Pan Zhang Wen 2:1 2:0 2:0 6 1
2 (4)  Ethan Teo Wee Huan 1:2 0:2 0:2 3 4
3 (2)  Yang Shih Yi 0:2 2:0 2:0 5 2
4 (3)  Mohommed Shafeer 0:2 2:0 0:2 4 3

Group 03 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Sun Hao Ran 2:1 2:1 2:0 6 1
2 (2)  Lee Jun Rui 1:2 2:0 2:0 5 2
3 (3)  Jerrick Chua Kiat Ghee 1:2 0:2 2:0 4 3
4 (4)  Jayden Chay 0:2 0:2 0:2 3 4

Group 04 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Joel Ng Kai En 0:2 2:0 0:2 1/1 , 2/2 , 39/31 4 3
2 (1)  Matthew Jingyang Ellis 2:0 2:0 2:0 6 1
3 (4)  Jedd Kua 0:2 0:2 2:1 1/1 , 2/3 , 40/48 4 4
4 (2)  Max Lei Jun Ting 2:0 0:2 1:2 1/1 , 3/2 , 48/48 4 2

Group 05 1 2 3 4 Points Rank
1 (4)  Qi Ai Bo 0:2 0:2 1:2 3 4
2 (1)  Nicholas Tan 2:0 2:0 2:1 6 1
3 (3)  Kueh Jiin Jiang 2:0 0:2 0:2 4 3
4 (2)  Wong Yi Cheng Jaevier 2:1 1:2 2:0 5 2

Group 06 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Wang Yuan Yi 2:0 2:1 2:0 6 1
2 (3)  Jonah Ng Jay Yau 0:2 1:2 2:1 4 3
3 (2)  Loy Xing Yao 1:2 2:1 2:0 5 2
4 (4)  Kenaz Goh 0:2 1:2 0:2 3 4

Group 07 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Chen Yu Kai 2:0 2:0 2:0 6 1
2 (4)  Li Zhiheng 0:2 0:2 0:2 3 4
3 (2)  Edmund Ting Wei Han 0:2 2:0 2:1 5 2
4 (3)  Nigel Lai Khai hou 0:2 2:0 1:2 4 3

Group 08 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Ryan Emmanuel Yeo 1:2 0:2 2:0 4 3
2 (1)  Lee Wenxi Warren 2:1 2:0 2:0 6 1
3 (2)  Goh Dong Ze 2:0 0:2 2:1 5 2
4 (4)  Braydon Juvensim Susilo 0:2 0:2 1:2 3 4

Group 09 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Chua Jun Xiang Isaac 2:0 0:2 2:0 5 2
2 (4)  Lim Kai Ler 0:2 0:2 1:2 3 4
3 (1)  Jayden Tan Kai Yang 2:0 2:0 2:0 6 1
4 (3)  Justine Law 0:2 2:1 0:2 4 3

Group 10 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Wong Yi Zhong Jaryl 2:0 2:0 2:0 6 1
2 (3)  Tay Yu Wen 0:2 2:0 1:2 4 3
3 (4)  Tan Enzo 0:2 0:2 0:2 3 4
4 (2)  Clovis Wong 0:2 2:1 2:0 5 2

Group 11 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Ethan Ng Wen Kai 2:0 0:2 2:0 5 2
2 (3)  Denson Chan Yew Shin 0:2 0:2 2:1 4 3
3 (1)  Tung Shao Cheng 2:0 2:0 2:0 6 1
4 (4)  Chua Zhen Xun 0:2 1:2 0:2 3 4

P# Team P# Team P# Team
1 (1) Tung Shao Cheng 16 (9) Wang Yuan Yi 31 (23) Qi Ai Bo
2 (2) Pan Zhang Wen 17 (17) Max Lei Jun Ting 32 (23) Tan Enzo
3 (3) Yang Shih Yi 18 (17) Chua Jun Xiang Isaac 33 (23) Denson Chan Yew Shin
4 (3) Nicholas Tan 19 (17) Edmund Ting Wei Han 34 (23) Jerrick Chua Kiat Ghee
5 (5) Ethan Ng Wen Kai 20 (17) Goh Dong Ze 35 (23) Joel Ng Kai En
6 (5) Jayden Tan Kai Yang 21 (17) Li Zi Mu 36 (23) Jonah Ng Jay Yau
7 (5) Ryan Er Jin Heng 22 (17) Loy Xing Yao 37 (23) Justine Law
8 (5) Wong Yi Zhong Jaryl 23 (23) Braydon Juvensim Susilo 38 (23) Kueh Jiin Jiang
9 (9) Clovis Wong 24 (23) Bu Kee Han 39 (23) Liu Yancheng
10 (9) Lee Jun Rui 25 (23) Chua Zhen Xun 40 (23) Mohommed Shafeer
11 (9) Wong Yi Cheng Jaevier 26 (23) Ethan Teo Wee Huan 41 (23) Nigel Lai Khai hou
12 (9) Chen Yu Kai 27 (23) Jayden Chay 42 (23) Ryan Emmanuel Yeo
13 (9) Lee Wenxi Warren 28 (23) Kenaz Goh 43 (23) Tay Yu Wen
14 (9) Matthew Jingyang Ellis 29 (23) Li Zhiheng 44 (23) Jedd Kua
15 (9) Sun Hao Ran 30 (23) Lim Kai Ler



 
1.Ryan Er Jin Heng
 
     
  (0:0)  
2.[BYE]
 
3.Wong Yi Cheng Jaevier
 
06-17   @09:00  
T1  (3:1)  
4.Max Lei Jun Ting
 
5.Tung Shao Cheng
 
06-17   @09:00  
T2  (3:0)  
6.Loy Xing Yao
 
7.[BYE]
 
     
  (0:0)  
8.Chen Yu Kai
 
9.Lee Wenxi Warren
 
     
  (0:0)  
10.[BYE]
 
11.[BYE]
 
     
  (0:0)  
12.Wong Yi Zhong Jaryl
 
13.Yang Shih Yi
 
06-17   @09:00  
T3  (3:1)  
14.Chua Jun Xiang Isaac
 
15.[BYE]
 
     
  (0:0)  
16.Sun Hao Ran
 
17.Matthew Jingyang Ellis
 
     
  (0:0)  
18.[BYE]
 
19.Li Zi Mu
 
06-17   @09:00  
T4  (0:3)  
20.Jayden Tan Kai Yang
 
21.Clovis Wong
 
     
  (0:0)  
22.[BYE]
 
23.[BYE]
 
     
  (0:0)  
24.Nicholas Tan
 
25.Wang Yuan Yi
 
     
  (0:0)  
26.[BYE]
 
27.Edmund Ting Wei Han
 
06-17   @09:00  
T5  (1:3)  
28.Ethan Ng Wen Kai
 
29.Goh Dong Ze
 
06-17   @09:00  
T6  (2:3)  
30.Lee Jun Rui
 
31.[BYE]
 
     
  (0:0)  
32.Pan Zhang Wen
 
 
 
1.Ryan Er Jin Heng
 
 
06-17   @10:00  
T1  (3:1)  
 
2.Wong Yi Cheng Jaevier
 
 
 
 
 
3.Tung Shao Cheng
 
 
06-17   @10:00  
T2  (3:0)  
 
4.Chen Yu Kai
 
 
 
 
 
5.Lee Wenxi Warren
 
 
06-17   @10:00  
T3  (2:3)  
 
6.Wong Yi Zhong Jaryl
 
 
 
 
 
7.Yang Shih Yi
 
 
06-17   @10:00  
T4  (3:1)  
 
8.Sun Hao Ran
 
 
 
 
 
9.Matthew Jingyang Ellis
 
 
06-17   @10:00  
T5  (0:3)  
 
10.Jayden Tan Kai Yang
 
 
 
 
 
11.Clovis Wong
 
 
06-17   @10:00  
T6  (0:3)  
 
12.Nicholas Tan
 
 
 
 
 
13.Wang Yuan Yi
 
 
06-17   @10:00  
T7  (0:3)  
 
14.Ethan Ng Wen Kai
 
 
 
 
 
15.Lee Jun Rui
 
 
06-17   @10:00  
T8  (0:3)  
 
16.Pan Zhang Wen
 
 
 
 
 
 
1.Ryan Er Jin Heng
 
 
 
 
 
06-17   @11:30  
T1  (1:3)  
 
 
 
 
2.Tung Shao Cheng
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.Wong Yi Zhong Jaryl
 
 
 
 
 
06-17   @11:30  
T2  (0:3)  
 
 
 
 
4.Yang Shih Yi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5.Jayden Tan Kai Yang
 
 
 
 
 
06-17   @11:30  
T3  (1:3)  
 
 
 
 
6.Nicholas Tan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7.Ethan Ng Wen Kai
 
 
 
 
 
06-17   @11:30  
T4  (2:3)  
 
 
 
 
8.Pan Zhang Wen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Tung Shao Cheng
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @14:00  
T1  (3:0)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Yang Shih Yi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.Nicholas Tan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @14:00  
T2  (2:3)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4.Pan Zhang Wen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Tung Shao Cheng
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @15:30  
T1  (3:1)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Pan Zhang Wen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Tung Shao Cheng
2.Pan Zhang Wen





ISA YP-Tibhar Cup International TT Championships 2018 - Boys 15 and Under

Group 01 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Yip Ming Hon 1:2 2:0 0:2 4 3
2 (2)  Ng Ka Wei 2:1 2:0 0:2 5 2
3 (4)  Kavan Goh Kai Jun 0:2 0:2 1:2 3 4
4 (1)  Xu Han 2:0 2:0 2:1 6 1

Group 02 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Timothy Thai Tian En 2:0 2:0 1:2 5 2
2 (4)  Mohommed Sajid 0:2 1:2 0:2 3 4
3 (3)  Ryan Emmanuel Yeo 0:2 2:1 0:2 4 3
4 (1)  Nicholas Tan 2:1 2:0 2:0 6 1

Group 03 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Saik Wen Lok 1:2 2:0 0:2 4 3
2 (2)  Wang Zi Xi 2:1 2:1 0:2 5 2
3 (4)  Casper Chew Hai Meng 0:2 1:2 0:2 3 4
4 (1)  Tan Zhao Ray 2:0 2:0 2:0 6 1

Group 04 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Benjamin Thian Khang Chenn 2:0 2:0 2:0 6 1
2 (3)  Teyu Jia hui dale 0:2 1:2 2:0 4 3
3 (2)  Ryan Er Jin Heng 0:2 2:1 2:0 5 2
4 (4)  Braydon Juvensim Susilo 0:2 0:2 0:2 3 4

Group 05 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Kueh Jiin Jiang 0:2 2:0 0:2 4 3
2 (1)  Ngan Ka Chun 2:0 2:0 2:1 6 1
3 (4)  Mohommed Shafeer 0:2 0:2 0:2 3 4
4 (2)  Leow Yu Leong 2:0 1:2 2:0 5 2

Group 06 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Justin Lee Chong Han 0:2 2:0 2:0 5 2
2 (1)  Chong Ruifeng Ryan 2:0 2:0 2:0 6 1
3 (4)  Bu Kee Han 0:2 0:2 1:2 3 4
4 (3)  Jerrick Chua Kiat Ghee 0:2 0:2 2:1 4 3

Group 07 1 2 3 4 Points Rank
1 (4)  Edmund Ting Wei Han 1:2 1:2 0:2 3 4
2 (1)  Mohommed Shabry 2:1 2:1 2:0 6 1
3 (3)  Ethan Ng Jie En 2:1 1:2 0:2 4 3
4 (2)  Alvin Au Wen Long 2:0 0:2 2:0 5 2

Group 08 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Christian Lam Yong Kei 2:0 2:0 2:0 6 1
2 (3)  Ryan Goh Dong Jun 0:2 2:0 0:2 4 3
3 (4)  Liu Yancheng 0:2 0:2 0:2 3 4
4 (2)  Samuel Lau Ee Shane 0:2 2:0 2:0 5 2

Group 09 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Ivan Sean Yap Sheuan 0:2 2:1 1:2 4 3
2 (1)  Adam Wong Jheng Yin 2:0 2:0 2:1 6 1
3 (4)  Kenaz Goh 1:2 0:2 0:2 3 4
4 (2)  Chua Jun Xiang Isaac 2:1 1:2 2:0 5 2

Group 10 1 2 3 4 Points Rank
1 (4)  Alfred Ting Wei Hong 0:2 0:2 0:2 3 4
2 (1)  Ong Yang En Regis 2:0 2:1 2:0 6 1
3 (2)  Chen Kai Ting 2:0 1:2 2:0 5 2
4 (3)  Goh Dong Ze 2:0 0:2 0:2 4 3

P# Team P# Team P# Team
1 (1) Benjamin Thian Khang Chenn 15 (9) Mohommed Shabry 29 (21) Mohommed Sajid
2 (2) Ong Yang En Regis 16 (9) Xu Han 30 (21) Mohommed Shafeer
3 (3) Timothy Thai Tian En 17 (17) Alvin Au Wen Long 31 (21) Ethan Ng Jie En
4 (3) Ngan Ka Chun 18 (17) Leow Yu Leong 32 (21) Goh Dong Ze
5 (5) Chen Kai Ting 19 (17) Ng Ka Wei 33 (21) Ivan Sean Yap Sheuan
6 (5) Adam Wong Jheng Yin 20 (17) Wang Zi Xi 34 (21) Jerrick Chua Kiat Ghee
7 (5) Nicholas Tan 21 (21) Alfred Ting Wei Hong 35 (21) Kueh Jiin Jiang
8 (5) Tan Zhao Ray 22 (21) Braydon Juvensim Susilo 36 (21) Ryan Emmanuel Yeo
9 (9) Chua Jun Xiang Isaac 23 (21) Bu Kee Han 37 (21) Ryan Goh Dong Jun
10 (9) Justin Lee Chong Han 24 (21) Casper Chew Hai Meng 38 (21) Saik Wen Lok
11 (9) Ryan Er Jin Heng 25 (21) Edmund Ting Wei Han 39 (21) Teyu Jia hui dale
12 (9) Samuel Lau Ee Shane 26 (21) Kavan Goh Kai Jun 40 (21) Yip Ming Hon
13 (9) Chong Ruifeng Ryan 27 (21) Kenaz Goh
14 (9) Christian Lam Yong Kei 28 (21) Liu Yancheng



 
1.Xu Han
 
     
  (0:0)  
2.[BYE]
 
3.Timothy Thai Tian En
 
06-17   @09:30  
T1  (3:2)  
4.Wang Zi Xi
 
5.Adam Wong Jheng Yin
 
     
  (0:0)  
6.[BYE]
 
7.[BYE]
 
     
  (0:0)  
8.Mohommed Shabry
 
9.Chong Ruifeng Ryan
 
     
  (0:0)  
10.[BYE]
 
11.[BYE]
 
     
  (0:0)  
12.Chen Kai Ting
 
13.Leow Yu Leong
 
06-17   @09:30  
T2  (2:3)  
14.Samuel Lau Ee Shane
 
15.[BYE]
 
     
  (0:0)  
16.Benjamin Thian Khang Chenn
 
17.Tan Zhao Ray
 
     
  (0:0)  
18.[BYE]
 
19.Alvin Au Wen Long
 
06-17   @09:30  
T3  (2:3)  
20.Ryan Er Jin Heng
 
21.Ong Yang En Regis
 
     
  (0:0)  
22.[BYE]
 
23.[BYE]
 
     
  (0:0)  
24.Christian Lam Yong Kei
 
25.Ngan Ka Chun
 
     
  (0:0)  
26.[BYE]
 
27.[BYE]
 
     
  (0:0)  
28.Justin Lee Chong Han
 
29.Ng Ka Wei
 
06-17   @09:30  
T4  (1:3)  
30.Chua Jun Xiang Isaac
 
31.[BYE]
 
     
  (0:0)  
32.Nicholas Tan
 
 
 
1.Xu Han
 
 
06-17   @10:30  
T1  (1:3)  
 
2.Timothy Thai Tian En
 
 
 
 
 
3.Adam Wong Jheng Yin
 
 
06-17   @10:30  
T2  (3:1)  
 
4.Mohommed Shabry
 
 
 
 
 
5.Chong Ruifeng Ryan
 
 
06-17   @10:30  
T3  (0:3)  
 
6.Chen Kai Ting
 
 
 
 
 
7.Samuel Lau Ee Shane
 
 
06-17   @10:30  
T4  (0:3)  
 
8.Benjamin Thian Khang Chenn
 
 
 
 
 
9.Tan Zhao Ray
 
 
06-17   @10:30  
T5  (3:0)  
 
10.Ryan Er Jin Heng
 
 
 
 
 
11.Ong Yang En Regis
 
 
06-17   @10:30  
T6  (3:0)  
 
12.Christian Lam Yong Kei
 
 
 
 
 
13.Ngan Ka Chun
 
 
06-17   @10:30  
T7  (3:0)  
 
14.Justin Lee Chong Han
 
 
 
 
 
15.Chua Jun Xiang Isaac
 
 
06-17   @10:30  
T8  (2:3)  
 
16.Nicholas Tan
 
 
 
 
 
 
1.Timothy Thai Tian En
 
 
 
 
 
06-17   @12:00  
T1  (3:1)  
 
 
 
 
2.Adam Wong Jheng Yin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.Chen Kai Ting
 
 
 
 
 
06-17   @12:00  
T2  (0:3)  
 
 
 
 
4.Benjamin Thian Khang Chenn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5.Tan Zhao Ray
 
 
 
 
 
06-17   @12:00  
T3  (2:3)  
 
 
 
 
6.Ong Yang En Regis
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7.Ngan Ka Chun
 
 
 
 
 
06-17   @12:00  
T4  (3:1)  
 
 
 
 
8.Nicholas Tan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Timothy Thai Tian En
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @14:30  
T1  (2:3)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Benjamin Thian Khang Chenn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.Ong Yang En Regis
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @14:30  
T2  (3:0)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4.Ngan Ka Chun
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Benjamin Thian Khang Chenn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @16:00  
T1  (3:2)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Ong Yang En Regis
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Benjamin Thian Khang Chenn
2.Ong Yang En Regis





ISA YP-Tibhar Cup International TT Championships 2018 - Open Singles

Group 01 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Alvin Au Wen Long 1:2 2:0 2:0 5 2
2 (1)  Toh Kian Lam 2:1 2:0 2:0 6 1
3 (3)  Talampathi Rajkumar Rajesh Chander 0:2 0:2 2:0 4 3
4 (4)  Chew Kuo Ching 0:2 0:2 0:2 3 4

Group 02 1 2 3 4 Points Rank
1 (2)  Too Ying Chuen 2:0 0:2 2:0 5 2
2 (4)  Mohommed Shabry 0:2 0:2 0:2 3 4
3 (1)  Deng Yao Liang 2:0 2:0 2:0 6 1
4 (3)  Adam Wong Jheng Yin 0:2 2:0 0:2 4 3

Group 03 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Mohommed Sajid 0:2 2:1 0:2 4 3
2 (2)  Christian Lam Yong Kei 2:0 2:1 0:2 5 2
3 (4)  Ang Yong Jie 1:2 1:2 1:2 3 4
4 (1)  Ryan Er Jin Heng 2:0 2:0 2:1 6 1

Group 04 1 2 3 4 Points Rank
1 (1)  Saik Wen Lok 2:0 2:0 2:0 6 1
2 (2)  Xu Han 0:2 2:0 2:0 5 2
3 (3)  Teyu Jia hui dale 0:2 0:2 2:0 4 3
4 (4)  Law Kuok Siang 0:2 0:2 0:2 3 4

Group 05 1 2 3 4 Points Rank
1 (3)  Zennieve Tan Shiqi 1:2 2:0 1:2 4 3
2 (2)  Samuel Lau Ee Shane 2:1 2:0 1:2 5 2
3 (4)  Toh Jun Hao 0:2 0:2 0:2 3 4
4 (1)  Nicholas Tan 2:1 2:1 2:0 6 1

Group 06 1 2 3 4 5 Points Rank
1 (1)  Timothy Thai Tian En 2:0 2:1 2:0 2:0 8 1
2 (4)  SRS Sukitha Rukshan Samarakkody 0:2 0:2 0:2 2:0 5 4
3 (2)  Chloe Tan Yong Han 1:2 2:0 2:1 2:0 7 2
4 (3)  Chong Ruifeng Ryan 0:2 2:0 1:2 2:0 6 3
5 (5)  Ronald Yap Guan Xian 0:2 0:2 0:2 0:2 4 5

P# Team P# Team P# Team
1 (1) Deng Yao Liang 10 (9) Samuel Lau Ee Shane 19 (13) Mohommed Sajid
2 (2) Too Ying Chuen 11 (9) Chloe Tan Yong Han 20 (13) Talampathi Rajkumar Rajesh Chander
3 (3) Nicholas Tan 12 (9) Timothy Thai Tian En 21 (13) Teyu Jia hui dale
4 (3) Ryan Er Jin Heng 13 (13) Ang Yong Jie 22 (13) Zennieve Tan Shiqi
5 (5) Alvin Au Wen Long 14 (13) Chew Kuo Ching 23 (13) Ronald Yap Guan Xian
6 (5) Xu Han 15 (13) Law Kuok Siang 24 (13) SRS Sukitha Rukshan Samarakkody
7 (5) Saik Wen Lok 16 (13) Mohommed Shabry 25 (13) Chong Ruifeng Ryan
8 (5) Toh Kian Lam 17 (13) Toh Jun Hao
9 (9) Christian Lam Yong Kei 18 (13) Adam Wong Jheng Yin



 
1.Toh Kian Lam
 
     
  (0:0)  
2.[BYE]
 
3.Christian Lam Yong Kei
 
06-17   @11:00  
T1  (0:3)  
4.Too Ying Chuen
 
5.Nicholas Tan
 
06-17   @11:00  
T2  (3:2)  
6.Chloe Tan Yong Han
 
7.[BYE]
 
     
  (0:0)  
8.Saik Wen Lok
 
9.Ryan Er Jin Heng
 
     
  (0:0)  
10.[BYE]
 
11.Xu Han
 
06-17   @11:00  
T3  (3:2)  
12.Timothy Thai Tian En
 
13.Alvin Au Wen Long
 
06-17   @11:00  
T4  (3:0)  
14.Samuel Lau Ee Shane
 
15.[BYE]
 
     
  (0:0)  
16.Deng Yao Liang
 
 
 
1.Toh Kian Lam
 
 
06-17   @12:30  
T1  (2:3)  
 
2.Too Ying Chuen
 
 
 
 
 
3.Nicholas Tan
 
 
06-17   @12:30  
T2  (3:0)  
 
4.Saik Wen Lok
 
 
 
 
 
5.Ryan Er Jin Heng
 
 
06-17   @12:30  
T3  (3:2)  
 
6.Xu Han
 
 
 
 
 
7.Alvin Au Wen Long
 
 
06-17   @12:30  
T4  (0:3)  
 
8.Deng Yao Liang
 
 
 
 
 
 
1.Too Ying Chuen
 
 
 
 
 
06-17   @15:00  
T1  (3:1)  
 
 
 
 
2.Nicholas Tan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.Ryan Er Jin Heng
 
 
 
 
 
06-17   @15:00  
T2  (1:3)  
 
 
 
 
4.Deng Yao Liang
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Too Ying Chuen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
06-17   @16:30  
T1  (1:3)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Deng Yao Liang
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Deng Yao Liang
2.Too Ying Chuen




-- Pathway Expert Copyright @2018 --